AFOL

10. 4. 2021

Zkratka AFOL znamená Adult Fan Of Lego, v doslovném překladu tedy dospělý fanoušek Lega. Je to tedy každý dospěký člověk, který má rád Lego. A pokud si myslíte, že jste divní, že Vás v dospělosti baví Lego, tak se nemusíte bát. Těchto AFOLáků jsou po celém světě obrovské množství. Dělí se na fanoušky různého zaměření. Někdo má rád hrady (CASTLE), jiný zase piráty (PIRATES). Někoho baví vymýšlet stroje z dílků TECHNICS a jiný zase rád staví město (CITY). Díky rozmanitosti a variabilitě dílků Lego si může každý vytvořit to co ho nejvíce baví.

Pro ženy se pak vžila zkratka AFFOL - Adult Female Fan Of Lego.

Největší fórum pro AFOLáky v češtině je Kostky.org.

VÍTÁM VÁS

Zdravím a vítám vás na blogu LEGO fanouška. Lego mě provází od mého dětství a nepřestalo mě to ani v dospělosti. Miluji tu nekonečné možnosti a variabilitu kombinací Lego dílků i jejich praktické využití v životě. Lego je prostě fenomén a prostupuje celým mým životem. 

Zde na blogu se dělím o své zážitky spojené s Legem. Naleznete zde také recenze Lego setů, moje vlastní pokusy o MOC modely z Lega, praktické informace a tipy vše spojené s touto dánskou stavebnicí. 

Přeji příjemné čtení. Shane