Site icon AFOLák.cz

LEGO® Seasonal 40522 Valentýnské hrdličky – recenze

Lego 40522 Valentýnské hrdličky - krabička

V této recenzi se blíže podíváme na set Valentýnské hrdličky, který Lego vydalo v rámci své sezónní řady na Valentýna v roce 2022. U příležitosti svátku sv. Valentýna už vyšlo několik setů, ale vesměs šlo o různá srdíčka, valentýnky apod., které mě moc neoslovily. Nicméně tento set je zajímavý zvoleným druhem papoušků Agapornis Fischeri, jako symbolem lásky, a zároveň zpracováním, kdy jej mohou společně stavět zamilované páry .

Úvod

Lego Seasonal 40522 Valentýnské hrdličky patří k menším setům. Obsahuje 298 dílků, z nichž jsou některé opravu malé. Přesto jde o pěkně zpracovaný set, který potěší i mimo Valentýna. Papoušci, konkrétně rod Agapornis Fischeri, vypadají opravdu věrohodně. V balení jsou dva návody, aby mohli stavět oba zamilovaní. Každý jednoho papouška. Je pěkné, že tak mohou trávit čas společně .

Krabice a obsah

Krabička o rozměrech 14x12x9 cm (šxvxh) obsahuje šest plastikových sáčků a dva návody. Návod č. 1 obsahuje postup pro sestavení levého papouška a větve, na které papoušci sedí. Druhý návod pak obsahuje návod na pravého papouška a seznam dílků. Set je to opravdu maličký a ve dvou jej budete mít hotový za chvilku. Ale i tak je to pěkný způsob, jak spolu strávit čas.

Papoušky můžete umístit buď na větev, která je součástí setu, nebo si je můžete posadit i jinam, kam se vám ve vaší Lego sbírce hodí. Věřím, že i posazené na poličku mohou působit pěkně a návštěva může být na první pohled překvapená, že máte nové papoušky. 🙂 Papoušci jsou umístění na pohyblivém plate takže s nimi můžete otáčet, jak je libo.

Stavba setu Lego 40522 celkovému vzhledu

Stavba je velice jednoduchá a neobsahuje žádné záludnosti. Při stavění ve dvou budete mít hotovo za čtvrt hodinky. Líbí se mi rozdělení setu na dva návody, které nezávisle na sobě mohou stavět dva. Je zde jasný záměr tvůrců, aby si tento Valentýnský dárek užili oba partneři.

Pro zamalované je na průhledné tyčce posazené červené, trošku kýčovité srdíčko, které ale naštěstí nemusíte do výsledného setu umisťovat. Celkovému vzhledu to nijak neublíží, právě naopak. Pokud jste si pořídili tento set především kvůli papouškům, bude to pro vás lepší varianta.

Závěrečné shrnutí

S tímto maličkým Lego setem jsem spokojený. Stavba nezabere moc času, papoušci jsou roztomilí a věrohodní a věřím, že tento set udělá radost každému sběrateli Lego setů.

Kde koupit

V době, kdy vyšla tato recenze stál tento 349 Kč, což v přepočtu na jeden dílek dělá 1,17 Kč. To je za mě přijatelná cena i přesto, že část dílků jsou jen maličké plates.

Exit mobile version