MOC

17. 4. 2021

MOC znamená v AFOL světě zkratu My Own Creation. Jde tedy o vlastní stavby z Lego dílků. Díky téměř nekonečným kombinacím Lego dílků se fantazii meze nekladou. Do MOC se řadí jak nejmenší modely postavené jen z několika dílků, tak rozsáhlé modely postavené z tisíců ba statisíců a více dílků. Některé z těchto vlastních modelů se staly natolik úspěšnými, že samotná firma Lego z nich následně vytvořila oficiální LEGO sety. V obchodech je najdete v řadě LEGO Ideas.

Obří databázi MOC najdete na https://www.bricklink.com/v3/studio/gallery.page

Mnoho šikovných designérů pak prodává návody na své MOC. Vy si pak můžete sehnat dílky a podle návodu si model sestavit. Pro milovníky domečků to je například https://www.samscustombricks.com/shop

VÍTÁM VÁS

Zdravím a vítám vás na blogu LEGO fanouška. Lego mě provází od mého dětství a nepřestalo mě to ani v dospělosti. Miluji tu nekonečné možnosti a variabilitu kombinací Lego dílků i jejich praktické využití v životě. Lego je prostě fenomén a prostupuje celým mým životem. 

Zde na blogu se dělím o své zážitky spojené s Legem. Naleznete zde také recenze Lego setů, moje vlastní pokusy o MOC modely z Lega, praktické informace a tipy vše spojené s touto dánskou stavebnicí. 

Přeji příjemné čtení. Shane