Recenze

Recenze LEGO® City 60384 Tučňáčí dodávka s ledovou tříští

Můj syn miluje všechno s tučňáky, takže když se dozvěděl, že vyšla Lego tučňáčí dodávka bylo jasné, že si ji bude přát. Jde o podobnou dodávku, jako je zmrzlinářské auto 60253. Svou barevností a zábavností by tučňáčí dodávka zapadla i do řady Lego Friends.

Krabice a obsah

Krabice o rozměrech 26x19x6 cm obsahovala dva sáčky, návod a malý aršík samolepek. Bohužel jsem nestihl vyfotit, protože syn vše nedočkavě rozbalil. Návod je jednoduchý, vhodný pro děti. V každém kroku jsou zobrazeny jen konkrétní dílky pro danou stavební fázi bez počtu, takže návod je vhodný i pro ty děti, které ještě neumí číst či počítat.

Minifigurky

Součástí setu jsou dvě minifigurky. Postava prodavače v kostýmu tučňáka zaujme každého. Druhou figurkou je postava holčičky se dvěma drdoly na hlavě.

Minifigurka tučňáka

Postava prodavače ledové tříště má nasazovací hlavu tučňáka v neobvyklé tmavě azurové barvě. V minulosti ve dvou setech vyšla tato hlava i v černé barvě. Figurka má také tmavě azurové tělo a nohy, ale ruce má fialové, což je na City řadu stále neobvyklá barva. Na přední straně má natištěn obrázek s ledovou tříští. Obličej má pouze jeden a ani na zádech nenajdete žádný další tisk, což je možná trošku škoda.

Minifigurka holčičky

Figurka holčičky kupující ledovou tříšť má krátké nohy. Na na přední straně trička s pruhy je natištěný obrázek ovoce. Figurka má dva obličeje- jeden usmívající se a druhý překvapený. Asi nejzajímavější částí této figurky, kromě potištěné trupu, jsou vlasy se dvěma drdoly. Celkově figurka dokresluje atmosféru prodejního stánku. Krásně by se hodila také k setům představujících pouť, jako je například ruské kolo 10247 či horská dráha 10261.

Dodávka

Dodávka perfektně zapadne jak do série City, tak do série Friends. V některých aspektech se podobá Zmrzlinářskému autu 60253, je však v něčem zjednodušena. Jednodušeji jsou například vyřešená zpětná zrcátka. Co naopak zaujme na první pohled, je symbolické ztvárnění tučňáčka v přední části včetně očí a zobáku.

Zadní část dodávky má otevírací stěnu, takže se dá i bez sundání střechy nahlédnout dovnitř, případně vložit minifiga. Nicméně i střecha lze snadno sundat, ta je přichycena jen na čtyři study. Prostor řidiče překrývá odnímatelný střešní díl v duchu alkovny, což umožňuje vložit minifiga i na výšku. Obsahuje pohyblivé dveřní díly.

Asi nejvýraznější prvek po tučňáčím vzhledu představuje modrý kelímek s brčkem našikmo uložený na střeše dodávky, kde slouží jako reklamní poutač. Jinak na střeše žádné další detaily nehledejte.

Interiér dodávky

Vnitřek dodávky je poměrně prostý. V zadní části najdete celkem zdařilý výrobník na ledovou tříšť z barevných průhledných 1×2 kostek, přepážku mezi zadní částí a prostorem řidiče včetně volantu. Interiér je tedy dost jednoduchý. Kromě dvou kelímků s ledovou tříští, vyrobených z průhledných 1×1 round brick, žádné zvláštní doplňky nehledejte.

Stavba Lego 60384 Tučňáčí dodávky

Stavba je jednoduchá a neobsahuje žádné záludnosti, takže ji zvládne i dítě s občasnou radou dospěláka. Můj šestiletý syn to zvládl bez obtíží za necelou hodinu. Nejvíce se těšil na modrý kelímek na střeše dodávky a pochopitelně na figurku tučňáka.

Stavbu zahájíte složením figurek a následně základem dodávky. Z druhého sáčku pak sestavíte stěny dodávky, interiér a střechu. V této části stavby také použijete nálepky, které jsou na stěnách a na střešním dílu a jako SPZ. Je zde celkem šest samolepek.

Závěrečné shrnutí

Tento krásný set doplní vaše Lego městečko. Ocení jej především děti, a to díky své tučňáčí podobě a barevnosti. AFOLa trošku zamrzí minimum detailů v interiéru a doplňků. Nicméně s ohledem na cenu a exkluzivní minifigurku tučňáčího prodejce věřím, že si najde cestu i do řady AFOL sbírek.

Kde koupit

V době psaní recenze byla oficiální cena na Lego e-shopu 459 Kč. Například na Alza.cz lze stavebnici koupit za 389 Kč. Vzhledem k tomu, že se cena bude v průběhu času měnit, můžete si tu aktuální zjistit kliknutím na tlačítka níže.

Related posts
8.7
Recenze

LEGO® Seasonal 40522 Valentýnské hrdličky - recenze

Sign up for our Newsletter and
stay informed

Napsat komentář